You are here
Home > Güncel > Photoshop Kullanarak Yüz Değiştirme

Photoshop Kullanarak Yüz Değiştirme

Fotoğraf üzerinde düzenleme yapmak, farklı fotoğrafları birleştirerek yeni bir foto oluşturmak, fotoğraftaki olumsuzlukları silmek için kullanılan en başarı program photoshoptur. Birçok basın ve yayın sektörünün kullandığı programda kişisel ve kurumsal birçok fotoğraf düzenleme işi yapabilirsiniz. İki farklı kişinin yüzlerini değiştirmek de bu programla gayet kolay.

Yüz değiştirme işlemi yapmak için photoshop programınızı açın. İlk önce yapmanız gereken kimin yüzünü almak istiyorsanız o fotoğrafı programda hazır etmeniz, bunun için masaüstündeki fotoyu programın içine sürüklemeniz yeterli. Solda bulunan araç çubuğundan ikinci sırada bulunan dörtgen işaretleme aracı işimize yarayacak. Mouse sol tuşuna basılı tuttuğunuz yeni bir menü çıkacak, buradan oval seçim aracını seçmelisiniz.

Yukarı tarafta bulunan geçiş yumuşatma kısmını 20 olarak ayarlamalısınız. Dikey bir elips şekliyle yüz kısmını işaretleyeceksiniz. Soldaki araçtan taşıma aracını ya da kısa yollardan ctrl+v tuşlayarak fotoğraftaki elipsi üstüne gelin. Mouse sol tuşunu basılı tutarak diğer fotoğrafın üstüne sürükleyin.

fotoshop ile yüz değiştirme

Fotoğraf üzerinde boyutlandırma yapmak için ctrl+ t ardından shift basarak yüzün ayarlamasını yapabilirsiniz. İki yüz arasında ten farklılığı olabilir, bu durumda silgiyi kullanarak bu dengesizliği düzeltebilirsiniz. Sertlik ayarını kapatın ve 36 yazan kısmı 80 yapın. Yüzdeki taşan kısımları itinayla temizleyin. Soldaki araç menüsünden bulanıklaştırmaya tıklayın ve fotoğraftaki son rötuşlarını bitirin. Ctrl+alt+shift+s tuşuyla hazırladığınız fotoğrafı kaydedebilirsiniz. Photoshop programıyla neler yapabileceğinizi tek tek araştırıp öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Fotoshop ile diş beyazlatma için şu yazıyı okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Top