You are here
Home > Güncel > Fotoshop İle Göz Rengi Değiştirme

Fotoshop İle Göz Rengi Değiştirme

Birçok fotoğraf düzenleme işini tek bir programda yapmamızı sağlayan photoshop, basın yayın ve reklam sektöründe çok kullanılır. Kişisel kullanıcısı da oldukça fazladır ayrıca stil danışmaları müşterilerine imaj çalışması yaparken bu programdan çok yararlanırlar. Programda yapılan bir uygula da göz renklerinin değiştirebilmesidir, farklı renk uygulamasıyla güzel afişler oluşturabilmektedir.

Fotoshop programını açtıktan sonra ilk yapacağınız işlem dosya ekle bölümünden üzerinde çalışacağınız fotoğrafı yüklemenizdir. Eğer fotoğrafınız masaüstünde kayıtlıysa, fotoshop programını açarak fotoğrafı programa sürükleyebilirsiniz. Klavyede z tuşuna bastığınızda çalışacağınız fotoyu yakınlaştırabilirsiniz, böylelikle daha rahat çalışabilirsiniz. Mouse da sola tıklayarak fotoğrafı büyütüp küçültebilirsiniz.

Menüden Magic wand tool kısma tıklayın ya da klavyeden W tuşuna basın. Gözdeki renk değişimi yapacağınız yeri itinayla çizmelisiniz. Göz bölümünü yaklaştırdıktan sonra shift tuşuyla göz bebeğin siyah bölümü dışındaki alanı işaretleyin. Color balance tuşuna basarak göz rengini seçmeliyiz, kısa yolları kullanan biriyseniz aynı işlemi Ctrl+ B tuşlarına basarak yapabilirsiniz. İstediğiniz rengi bulana kadar renk skalasından seçmeye devam edin.

fotoshop ile göz rengi değiştirme

Fotoğrafın yeni halini görmek için klavyeden Z kısayoluna basın ve farenin sol tıklamasıyla fotoğrafı uzaklaştırın. Ctrl+ D tuşuna bastığınızda fotoğrafın işlem gördükten sonraki halini görür, üzerinde çalışıp çalışmayacağınıza karar verirsiniz. İki göz arasındaki farklı görmek için dilerseniz tek göze anlattığımız uygulamayı yapın. Ayrıca photoshop programıyla yüzdeki pürüzleri yok edebilir, iki farklı fotoğrafı birleştirebilirsiniz.

Videolu anlatım için http://www.fotoshopyapin.com/fotoshop-ile-pratik-goz-rengi-degistirme/ adresinden yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Top